O Báji a Bájomlsce

Kde se vzala Bájomlska? Proč jíme pomalu? A proč je všechno tak barevné?


Za Bájomlskou stojí Bája, holka z Havířova, která musela ujít pořádný kus cesty, aby našla smysl života. Toho profesního i osobního. Během studia na VŠE v Praze pracovala brigádně v gastronomii, potom se věnovala účetnictví,  nakonec si zkusila i roli markeťačky... Jenže pořád to nebylo ono.

Až když našla své dvě spřízněné duše - Michala a Falca - dostala odvahu seznámit se sama se sebou a přestat dokazovat světu, že na "to" (na co vlastně?) má.

Někde mezi cvičením jógy, meditováním a sebepoznáváním si uvědomila, že se přestala přejídat, přirozeně omezila rafinovaný cukr, lepek a zamilovala si rostlinnou stravu! Začala se cítit plná energie, zbavila se zdravotních problémů a jako bonus shodila pár přebytečných kil. Její život se začal točit kolem zdravého jídla.

Nestal se z ní 100% vegan, vitarián ani zapřísáhlý raw vyznavač. Nechává vše volně plynout a stravuje se tak, jak jí momentálně vyhovuje. Sama se teprve učí naslouchat skutečným potřebám svého těla.  Respektuje cestu a volbu každého člověka a klidně se usadí vedle "masožravce". :-) 

Krom toho, co svému tělu dává, řeší také to, jak mu to dává. Jídlo bere jako rituál, který si zaslouží vědomou pozornost a čas. 


Přirozeně začala většinu volného času trávit v kuchyni. S každým jídlem si hrála, až ji mnohdy bylo líto tu nádheru na talíři sníst. O to víc si ho užívala a vychutnávala. A sledovala, jak doposud (ne)fungovala, když do sebe jídlo jen tak bezmyšlenkovitě naházela.

Svým nadšením a přesvědčením nakazila Michala, svého muže, a pomalu jí v hlavě zrál nápad, jak zdravé vědomé stravování šířit dál a ve světě plném cukráren, kaváren a bister zaujmout.

  • Vsadila na neokoukanost, netradiční chutě a duhové barvy.
  • Vsadila na zdravé mlsání.
  • Vsadila na své milované smoothiebowls.

Založila Bájomlsku a své kuchtění, jak tomu s oblibou říká, přesunula z domácí do profi kuchyně.

Při přípravě dobrot dbá na kvalitní čerstvé suroviny. Každá duhová barva má 100 % přírodní charakter. Ta šmoulová zmrzlina je barvená modrou spirulinou, kdyby vás to zajímalo. :)


Může být ještě něco, co Báře chybí ke štěstí? Bezesporu děti! Odjakživa je zbožňuje, baví ji jejich bezprostřednost, upřímnost a způsoby komunikace. Chce se podílet na jejich vědomé výchově a láskyplně je provázet životem. Proto pevně věří, že i ty nejmenší svými zdravými duhovými dobrotami potěší.


Seznamte se s Bájomlska týmem

Bája

Milující žena, zakladatelka a visionářka.

Miluje děti, miluje barvy, miluje sladké. Vědomě a pomalu jí. Vymýšlí recepty.

Jestli s ní budete chtít mluvit, zaklepte na dveře kuchyně.

Michal

Nejtrpělivější manžel na světě. Bářina spřízněná duše.

Maluje, zařizuje, montuje, ale hlavně podporuje a ochutnává. 

Má hodně rolí a přitom je na full time někde jinde.

Markét

Milovnice zvířat, zootechnička a veganský nadšenec.

Nezkazí žádnou srandu, vše s přehledem zvládne a je na ní spoleh.

Buďte na ni shovívaví u pokladny, z počítání jí naskakují pupínky. :)

Baruš

Bezlepkářka, velký dříč a holka se srdcem otevřeným dětem.

Nemá malé cíle. Jejím snem je založit školku pro děti s omezením v jídle.

My ji inspirujeme v kuchyni, ona nás v ohlížení na bezlepkovou nabídku.

Zuzka

Markeťačka, máma na mateřské a "webmaster".

Neumí jen sedět doma a nic nedělat, tak pomáhá, kde je zrovna potřeba.

Za barem ji nehledejte, její místo je v dětském koutku. :)